Ortaokul

Ment Koleji Ortaokul eğitim anlayışımızda; gelişim çağındaki öğrencilerin sosyal, kültürel ve akademik gelişimleri bir bütün olarak ele alınır. Eğitimdeki amacımız Öğrencilerimizin 5. sınıftan itibaren akademik, sosyal ve sportif anlamda ulusal ve uluslararası platformlarda gelişimlerini sağlamaktır. Kişiye Özel Eğitim ve geniş içerikli ders programı ile her öğrencimizin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak kendi potansiyelinin en üst seviyesine ulaşmasını hedeflemekteyiz.

Yabancı Dil

Ortaokulumuzda 5. Sınıf Hazırlık sınıfımızdır. Hazırlık sınıfında haftada 14 saat ders, saat etüt olmak üzere toplamda 18 saat İngilizce görülmektedir. 2. Yabancı Dil olarak 5. Ve 6. Sınıfta hafta sonu kursu ile birlikte minimum 7 saat Almanca eğitimi verilmektedir.

Etüt ve Birebir

Öğrencilerimizin ihtiyacına bağlı olarak ders öğretmeni ve rehber öğretmen kontrolünde Birebir(özel) ders, küçük veya büyük etüt grupları olmak üzere 15:30 -17:45 saatleri arasında ders görülmektedir.

LGS

Ment Koleji’nde Liselere Giriş Sınavına hazırlık çalışmaları 7. Sınıftan itibaren ve özel öğretmen kadrosu ile başlamaktadır. 7. Sınıfın son döneminde 8. Sınıf konularına başlanmış olur. Sınav Grubu öğrencilerimiz için okulumuz altı gündür. Hafta içi ve hafta sonu etütler, birebir dersler ve deneme sınavları ile öğrencilerimiz desteklenmektedir.