Ment Live

MENT Koleji olarak yabancı dil öğrenmenin yetenek ile ilgili olmadığını, uygun şartlar ve ortam sağlandığında herkesin yabancı dil öğrenebileceğini ve konuşabileceğini düşünüyoruz

Bir yabancı dili öğrenmenin ancak ana dil ediniminde olduğu gibi maksimum oranda bu dile maruz kalmakla mümkün olacağı düşüncesinden yola çıkarak, İngilizce programımızı gramer odaklı olmaktan çıkartarak, okuduğunu ve dinlediğini anlama, düşüncelerini yazıya dökme ve en önemlisi konuşma becerilerini geliştirme üzerine kurguladık.

Hafta içi her gün, günün yarısına topladığımız ingilizce dersleri ve konuşma pratiğini artırmak için ingilizce konuşan bir öğretmen ile desteklediğimiz kültür, sanat, spor ve teknoloji dersleriyle yurtdışında bir dil okulu ortamını okulumuzda sağlamış olduk.

Bu güçlü İngilizce programızın yanında yoğunlaştırılmış Almanca derslerinde de hedefimiz yine İngilizce de olduğu gibi konuşma, anlama ve yazma becerilerini artırmaktır. Ülkemizde yaşamayı tercih etmiş yabancı öğrencilerimizin de Türkçe eksiklerini tamamlamak amacı ile ders proramımızın içine Almanca ile eş zamanlı olarak bu alanda eğitim almış öğretmenler eşliğinde Türkçe dersleri koyduk.