Anadolu Lisesi

Ment Koleji, ders içinde ve derslerin ötesinde, öğrencilerine dürüstlüğe değer vermeyi, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunu ve diğer kişilerin gereksinimlerine, haklarına ve mülkiyetine duyarlı ve saygılı olmalarını öğretmektedir. Akademik ve müfredat bağlantılı faaliyetlerle, öğrenciler eğitim ve araştırma, teknoloji, sosyal hizmetler ve sanat dalları gibi konularda topluma katkıda bulunmalarına olanak verecek bireysel ilgi ve becerileri geliştirirler.

Yabancı Dil

Anadolu Lisemizde 9. Sınıf hazırlık sınıfımızdır. Öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren çok iyi düzeyde (bir daha hazırlık okumaya ihtiyaç kalmayacak şekilde) İngilizce öğrenmeleri sağlanır. Haftada 12 saat İngilizce 4 saat Almanca görülmektedir. Okulumuzdan mezun her öğrencinin ileri düzeyde İngilizce konuşma, anlama, yazma ve okuma becerilerine sahip olmalarını sağlıyoruz.

Etüt ve Birebir

Öğrencilerimizin ihtiyacına bağlı olarak ders öğretmeni ve rehber öğretmen kontrolünde Birebir(özel) ders, küçük veya büyük etüt grupları olmak üzere 15:30 -17:45 saatleri arasında ders görülmektedir.

YKS

Hafta içi 17:45’e kadar devam eden Birebir ve Etüt Çalışmalarıyla YKS hazırlık programı ve her hafta sonu ÖSYM ciddiyetinde yapılan denemeler sayesinde sınava hazırlanırlar.