MENT UP (SINAV HAZIRLIK)

MENT Koleji olarak sınav hazırlıkta da akademik kadromuzun gücüne güveniyor ve sizlere bu süreçte dışardan ek bir desteğe ihtiyaç duymayacağınızın garantisini veriyoruz.
Ağustos ayında düzenlediğimiz kamp ile başlayan sınav hazırlık çalışmalarımız yıl içinde LGS ve YKS için yoğun ve verimli bir program içermektedir. Bu program dahilinde
1. Kamp başlangıcında tüm öğrencilere akademik olarak durumlarını görebilmek adına SEBİT tarafından hazırlanan HBS (Hazır Bulunuşluk Sınavı) uygulanır
2. Sene başında her öğrenciye sınav hazırlık sürecinde kendisine destek olacak sınav KOÇ u belirlenir.
3. Öğrencilerimizin durumlarını sürekli kontrol altında tutmak, eksiklerini belirleyerek gerekli takviye çalışmalarını yapabilmek adına sık aralıklarla deneme sınavları uygulanır.
4. Her deneme sonucunda Sınav Koçu tarafından her öğrenci için kişiye özel haftalık bir program belirlenir.
5. Belirlenen program o öğrencinin hangi dersten kaç saat bire bir çalışma yapacağı, hangi derslerden grup çalışmasına ya da soru çözüm çalışmasına katılacağı belirlenir.
6. LGS hazırlık süreci yıl içinde gerçekleştirilen yoğun program haricinde Ağustos ayında dört hafta, yarıyıl tatilinde bir hafta, ikinci çeyrek tatilde bir hafta ve son olarak sınav öncesi dört hafta olmak üzere birbirini tamamlayan dört kamp çalışmasıyla güçlü bir şekilde desteklenir.
7. YKS hazırlık süreci ise yıl içinde gerçekleştirilen yoğun program haricinde Ağustos ayında dört hafta, yarıyıl tatilinde bir hafta, ilk ve ikinci çeyrek tatilde birer hafta ve son olarak sınav öncesi dört hafta olmak üzere birbirini tamamlayan beş kamp çalışmasıyla güçlü bir şekilde desteklenir.
8. LGS ve YKS hazırlık sürecinde gün içinde gerçekleştirilen sınav hazırlık derslerine ek olarak okul çıkışında ikişer saat ders programa dahil edilmiştir.
9. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin ders ve sınav başarılarını artırmaları için tasarlanmış Türkiye’nin ilk ve tek kişiye özel üniversite hazırlık programı RAUNT kullanılır.
10. Psikolojik Danışmanlık Birimimiz sınav hazırlık sürecinin her anında öğrenci ve velilerimize destek çalışmalarını sürdürmektedir.
11. Tüm bu çalışmalara ek olarak, Cumartesi günleri talep eden öğrencilerimiz için ek çalışma programı bulunmaktadır.